Kde a s kým som už bol? >>

 

“malylubo v Indii”[Velsao beach, Goa,India]. Napísal na pláž Velsao v indickom štáte Goa cestovateľ Peťo. (http://petovezapisky.blogspot.sk/)

 

“malylubo v Indii”[Velsao beach, Goa,India]. Napísal na pláž Velsao v indickom štáte Goa cestovateľ Peťo. http://petovezapisky.blogspot.sk/
#

“malylubo on Maldives.” [Maldives]. Vytvoril na pláži super DJ I-one

http://www.djione.com/

 

“malylubo vo svete.” [South Korea]. Pri hranici so Severnou Koreou, vytvoril cestovateľ Peťo. http://petovezapisky.blogspot.sk/

Demilitarizovaná zóna (DMZ), je vlastne 250 km dlhý a 4 km široký pás zeme, rozdeľujúci Kórejský polostrov na 38-ej rovnobežke, po oboch stranách po zuby ozbrojenými a vždy pripravenými armádami… už viac ako 50 rokov.

 

 

“malylubo vo svete.”[South Korea]. V hl. meste Južnej Kórei, Soul. Vytvoril cestovateľ Peťo. http://petovezapisky.blogspot.sk/

„áno“ sa vyslovuje „né“, a „nie“ zasa „aňio“ alebo aj „anňo“… no z toho by sa jeden po…

 

“malylubo vo svete.” [South Korea]. Železnična stanica Imjingang. Hlavne mesto Severnej Korei Pyeonyang (Pchjongjang) vzdialené 209 km a Seoul 52 km. Vytvoril cesovateľ Peťo. http://petovezapisky.blogspot.sk/

 

“malylubo v Alpách.” [Trento, Italy].Lyžiarske stredisko Monte Bondone, nad mestom Trento, Taliansko. Od cestovateľky Veroniky.

 

“malylubo v Alpách.” [Livigno, Italy]. Od rockera Maťa.

 

“malylubo v Alpách.” [Aussois, France]. Od doktorandky Janky.

 

“malylubo v Paríži.” [Paris, France].  V diaľke vidieť Louvre. Od cestovateľa Davida.

 

“malylubo v Paríži.” [Paris, France]. Pohľad na Eifelovku. Od cestovateľa Davida.

 

“malylubo na ISS”: [spaceship, space]. Ako moja fotka vesmírom putovala na vesmírnu stanicu raketoplánom. Pomocou faceinspace.nasa.gov sa dala poslať fotografia a po pristání vám vrátili certifikát.

 

“malylubo v Austrálii.” [Bondi Beach, New South Wales, Autstralia]. Vytvoril cestovateľ Mário.

˙no??l? nlop ??po?? ?p ?s o?? ‘ol????n?z ?? ?pz?

 

“malylubo in Scotland.” [Scotland]. Vytvorili Mrawky a Marcel.

 

“malylubo vo svete.” [Hiroshima, Japan]. Vytvoril cestovateľ Peťo. http://petovezapisky.blogspot.sk/

V pozadí si môžete všimnúť A-bomb dome (dóm), neveľká budova, ktorá sa stala symbolom mesta, a ktorá ako jedna z mála nebola celá zničená pri výbuchu, aj keď epicentrum bolo asi 150 metrov ďaleko. Zaujímavosťou je, že tento dóm bol postavený českým architektom v roku 1915.

Pondelok 6. Augusta 1945, 8:15 ráno bombardér menom „Enola gay“ vypustil bombu „Little boy“ (malý chlapec), ktorá po 43 sekundách explodovala asi 600 metrov nad mestom. Výbuch o sile 13 kilo ton TNT okamžite zničil všetko v okruhu asi 2 kilometrov od epicentra, odhadovaných 70 000 – 80 000 ľudí sa okamžite vyparilo a ďalších asi 70 000 bolo zranených. Čo nezničila tlaková vlna (ktorej odhadovaná sila je asi 20 ton na cm2) a následný výbuch dokonali požiare a rádioaktivita všade okolo. Okná boli rozbité až vo vzdialenosti 27 km.

 

 

“malylubo vo svete.” [Tokyo, Japan]. Vytvoril cestovateľ Peťo. http://petovezapisky.blogspot.sk/

 

“malylubo vo Ríme.” [Rome, Italy]. Vytvorila estetička Erička. Takýto pohľad sa vám naskytne na námestie svätého Petra z chrámu svätého Petra.

 

“malylubo v UK.” [ Coventry, United Kingdom]. Vytvorila Simonka, rodáčka z mesta Matúša Čáka Trenčianskeho. … a vďaka patrí aj Zuzke.

 

“malylubo v Mníchove.” [Munich, Germany]. Zamávala Janka, študentka elektrotechnickej fakulty (FEI STU). V pozadí vidieť Senlinger Tor, historickú mestskú bránu z roku 1318.

 

“malylubo v Janove.” [Genova, Italy]. Dodal s úsmevom Philosophiae Doctor, Michal.

 

“malylubo” [Chioggia, Italy]. Z dovolenky so Sajfom a Peťom. Umeleckú piesko-rytinu zaslala známa žurnalistka a fotografka, Katka.

 

“malylubo v Mníchove.” [Munich, Germany]. Zamávala Janka spred novej radnice. Neogotická budova radnice vyzerá oveľa staršia, než v skutočnosti je. Dostavali ju v roku 1909 a jedna jej časť je postavená z tufu, druhá z tehál.

 

“malylubo na Sicillii.” [Sicily, Italy]. Pri západe slnka do piesku vytesal, Michal.

 

“malylubo ate in Parma” [Parma, Italy]. Z dovolenky so Sajfom a Peťom. Vytvorila známa žurnalistka a fotografka, Katka.

 

“malylubo in da usa ” [Columbus, Ohio, USA]. Spoza mláky privialo takýto kreatívny ekologicky nezávadný nápis. Či skôr malá optická ilúzia?  Autorom je Fari.

 

“malylubo vo svete” [Nemecko]. Prečerpávacia vodná elektráreň (Pumpspeicherkraftwerks) Glinge, oblasť Finnentrop Nemecko. Horná nádrž 570 m n. m. Zamával elektrotechnickou schémou inžinier Štofi.

 

“malylubo ” [nahrávacie štúdio, Trnava]. Tak takýto hudobný pozdrav z nahrávacieho štúdia (http://www.studioj.sk/) zaslal gitarista a spevák Myšo z kapely Giant Steps.

 

 

 “malylubo in London ” [Buckingham Palace, London, UK]. Hehe, tak takto popísaným štvorčekovým papierom zamával  na Lilibet (inak tiež  nazývanej aj Queen Elizabeth II)  inžinier Dejo.

 

 “malylubo v Mexiku ” [Centro Histórico de la Ciudad de México, Mexiko City, Mexiko]. Tak takýto pozdrav z historického centra Mexiko City poslal inžinier Steven. Na pozadí fotografie vidieť Zocalo cathedral, ktorú budovali od roku 1573 do 1813.

 

 

“malylubo v Londýne ” [London, UK]. Prechádzka po Londýne s dvoma kočkami, Barbie and Blondi.

 

“malylubo v Trenčíne ” [Trenčín, Slovakia]. Sám autor sa inšpiroval malými deťmi, ktoré kreslili na sklo ranného autobusu rôzne geometrické útvary, a tak na zahmlenej zástavke na Hasičškej ulici Trenčíne za prítomnosti ranných kúpychtivých dôchodcov vznikol takýto nápis.

 

“malylubo v Balatóne ” [lake Balaton, Hungary]. Tak takto si ma dovolil omočiť v známom jazere ešte známejší budúci doktor filozofie Lukáš. Dúfam, že som sa tam dlho neluhoval.
#
“malylubo met Matt” [Bratislava, Slovakia]. May I take a picture with you, Matt? Yes, znela odpoveď. Však bodaj by aj nie, keď sme mu tancovali na námestí podľa jeho pokynov asi 30 minút. Tlačenica, davovka ale nasmiali sme sa :D. Na fotografii vľavo kamarát Patrik, vpravo malylubo a… a kde do pekla je ten Matt? Vzhliadnite video z BA :)http://www.youtube.com/watch?v=Pwe-pA6TaZk&feature=share, či iné video http://www.youtube.com/watch?v=zlfKdbWwruY

 

“malylubo  Afghanistan ” […, Afghanistan]. Tak takto pusto to vraj vyzerá v Afganistane, tvrdí brat, ktorý sa tam hrá na vojaka. Ten nápis si asi nevycikal, že? :D  “Brácho, tvoje baby ťa už doma čakajú.” ;)

#

“malylubo  in Antwerp ” [Antwerp, Belgium]. Elegantne som sa ocitol na bruchu neznámej dámy pri potulkách malej Tajničky svetom, posmelenej krčahom kvalitného belgického piva. :)  (http://www.use-it.be/antwerp/)

 

“malylubo  v Miláne ” [Milan, Italy]: Na prechádzke sa Lenke a Braňovi podarili takéto skvosty. V pozadí Galleria Vittorio Emanuele II (http://en.wikipedia.org/wiki/Galleria_Vittorio_Emanuele_II)

 

“malylubo  v Miláne ” [Milan, Italy]: Lenka a Braňo pred Porta Sempione (Arco della Pace, http://en.wikipedia.org/wiki/Porta_Sempione)

 

“malylubo  v Miláne ” [Milan, Italy]: Lenka a Braňo v životnej veľkosti a v pozadí sa už týči Milánska katedrála. (Milan Cathedral, Duomo di Milano, http://en.wikipedia.org/wiki/Milan_Cathedral)

 

“malylubo  v Miláne ” [Milan, Italy]: Lenka a Braňo ma takto vzali do DaVinciho technického múzea (ten malý, tam podobrazom ;) ). Obraz: The Vitruvian Man, Leonardo da Vinci,1487.

Vitruviov muž: V časoch Leonarda da Vinciho najpresnejší anatomický obraz človeka. Tak pre zaujímavosť stred tej kruznice je v jeho pupku a uhlopriečky štvorca sa pretínaju priamo v jeho genitáliach. (http://en.wikipedia.org/wiki/Vitruvian_Man)

 

“malylubo  v Győri ” [Győr, Hungary]: Tak takto si ma zobrala na prechádzku firma http://aerobtec.com/ (výrobca výškomerov pre RC modely). Na objektív sa usmieva inžinier Jozef spred mestskej radnice.

 

“malylubo pri Liptovskej Mare” [Liptovská Mara, Slovakia]: Opäť  vodný živel Lukáš poslal pozdrav zo známej vodnej nádrže.

 

 

“malylubo” [San Francisco, California, USA]: Tak takýto nádherný pohľad na Pacific Ocean mal starý známy kmiťák Maro na pracovnom výjazde. Vidieť toľko skutočných shellov na pláži musí byť veľký zážitok pre linux admina :)

 

“malylubo in Nepal” [Thorong La, Himalayas, Nepal]: Tak v takýchto výšinách som ešte nikdy nebol. A hľa, ľaľa. Takýto skvost sa podaril známemu fotografovi Minoslavovi (http://minoslav.sk/). Viac o tomto mieste: (http://en.wikipedia.org/wiki/Thorong_La).

 

“malylubo” [Puerto de la Cruz, Tenerife, Canary Islands]: Pozdrav z takejto exotickej konferencie poslal vedec Marián. Kanárske ostrovy sa vraj nazývajú Ostrovy večnej jari.

 

 “malylubo” [La Orotava, Tenerife, Canary Islands]: Aj takto pekne môže byť na konferencii, tvrdí vedec Marián. Údajne najkrajšie mesto na Kanárskych ostrovoch. Takže učiť sa oplatí. (google maps)

 

“malylubo” [Linz, Austria]: Tak takto čarovne som sa ocitol na medovníkovej kométe v malebnom zasneženom mestečku Linz vďaka krajanke Naty ;) . (J.Nohavica- Kometa)

 

“malylubo” [Livigno, Alps, Italy]: A takto som vymrzol na skle sedačkovej lanovky smerujúcej do lyžiarskeho strediska Carosello3000 (2500 m.n.m) vďaka Matyszovi. :)

 

“malylubo vo svete x 2” [Sydney, New South Wales, Australia]: Peťo a Mário, tiež zvaní “Protinožci slovenskí” (latinsky: slovakus aborigines), poslali takýto veselý vianočný pozdrav. A že Vianoce u protinožcov sú trochu odlišné od tých našich, tak to už posúďte sami:

“Kúpanie na nádhernej pláži Tichého oceánu, krásnych 25°C, grilovanie skvelého klokana, lososa a hovädzieho, šalat, Corona s limetkou, Tatranský čaj…” :))

 

“malylubo Turkey” [Turkey]: New year greeting from Darko, macedonian student. :)

 

[Pour féliciter 2012]

Rok 2012>>

 

******************************************************************

Posielajte fotky s nápisom:

“malylubo in … (názov mesta, štátu)”

a nezabudnite zakomponovať aj typické pozadie pre danú krajinu (skaly, palmy, kaktusy).

malylubo [at] gmail.com

Teším sa ;)

Bon voyage.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.