Kde a s kým som už bol? >> 

2014_01_Erika-Zandvoort-Netherland“malylubo v Zandvoort” [Zandvoort, Netherlands]: Zaslala malá Erika, ktorá sa tam bola bicyklovať. Dokonalý cyklovýlet.

 

2014_01_Mario-Chennai-Tamil_Nadu-India_collage “malylubo v Chenai” [Chennai, Tamil Nadu, India]: Pozdrav z Indie zaslal Mário, ktorý sa tam ocitol na školení.

 “Žial lepšiu fotku Ti poslať nemôžem, lebo sa bojím, že na mňa niekto vybehne, že mu fotím barák – som tu totiž jediny biely. Fotku možeš nazvať nová dimenzia otvorenej obývačky, aneb keď sa stava cesta :) P.S.: Tam tá horná izba, mam pocit, že je kúpelňa, lebo si tam niekto umýval zuby.”

 

2014_01_Robo_Atlantic_ocean“malylubo in the bottle” [Atlantic ocean]:Odkaz vo fľaši vhodil do mora námorník Robo. Tak takúto nápaditú myšlienku sme tu ešte nemali.

“Napísal som do tej fľaše odkaz, že kto to nájde, má ťa kontaktovať cez internet… Vyhodená bola pod kanárskymi ostrovmi, kde je prúd, ktorý ide od Afriky do Karibiku. Tak by bola sranda, keby sa naozaj niekedy o 5 rokov niekto ozval niekde z druhého konca sveta.”

 

2014_02_Khanh_Vietnam “malylubo vo Vietname” [Ha Noi, Vietnam]: Kamarát Khanh (prezývame ho Janko, lebo to vraj nevieme dobre vysloviť) poslal fotku svojho vysmiateho syna Jakubka. Už teraz vidno, že raz z neho bude veľký technický inžinier, ako je jeho tata.

 

2014_05_Karolina_Geneva_Switzerland-Jet d'Eau1 “malylubo vo Ženeve” [Geneva, Switzerland]: Hľa, aký krásny transparent vznikol pri Ženevskom jazere. Tak takto kreatívne sa vyhrala Karolínka – Slovenka pracujúca žijúca vo Švajčiarsku. V pozadí je vidno nádhernú fontánu, ktorá vás pri zmene vetra i ocikať môže.

“The Jet d’Eau (Water-Jet) is a large fountain in Geneva, Switzerland, and is one of the city’s most famous landmarks, being featured on the city’s official tourism web site and on the official logo for Geneva’s hosting of the 2008 UEFA Championships. It is also one of the largest fountains in the world. Situated at the point where Lake Geneva empties into the Rhône, it is visible throughout the city and from the air, even when flying over Geneva at an altitude of 10 km (33,000 ft). Five hundred litres (132 gallons) of water per second are jetted to an altitude of 140 metres (459 feet) by two 500 kW pumps, operating at 2,400 V, consuming over one megawatt of electricity.The water leaves the nozzle at a speed of 200 km/h (124 mph). When it is in operation, at any given moment there are about 7,000 litres (1849 gallons) of water in the air. Unsuspecting visitors to the fountain—which can be reached via a stone jetty from the left bank of the lake—may be surprised to find themselves drenched after a slight change in wind direction.”

 

2014_05_Karolina_Geneva_Switzerland-Collage “malylubo vo Ženeve” [Geneva, Switzerland]: Tak takto pekne so mnou zapózovala v kočka menom Karolínka pri známych ženevských unikátoch. Na obrázku vpravo dolu sa nachádzajú “Geneva Flower Clock”

A masterful marriage of horticulture and technology, the Geneva Flower Clock is one of Geneva’s most striking landmarks, a gigantic clock face fashioned from over 6,500 plants and flowers. Located in the picturesque Jardin Anglais (English Garden), the iconic timepiece was built in 1955 in honor of the city’s internationally renowned watchmaking industry and is now one of Geneva’s most photographed sights.This is no mere monument – the Geneva Flower Clock is also a fully functioning clock, among the largest of its king in the world, with a diameter of 5 meters and a seconds hand reaching over 2.5 meters long. The impressive floral arrangement now features eight dials and is replanted 4 times a year, with local landscapers creating ever-more elaborate designs each time, utilizing seasonal blooms and on-trend color schemes.

 

2014_05_Maro&Alenka-Cuba“malylubo na Kube” [somewhere between Guantanamo and Baracoa ,Cuba]: Alenka a Maro, elamisti dvaja, zobrali ma takto do kubánskeho raja. A dokonca aj lokalizovali, kde presne sa nachádzajú. Ak sa chcete potúlať po pobreží kliknite TU

 

2014_05_Kamil-Miami-Florida “malylubo in Miami [Miami ,Florida]: Kamil na potulkách svetom, sa prezentoval nielen ako informatik, ale aj ako nádejný piesko umelec.

 

2014_06_malylubo-Altes_Rathaus-Munich-Germany-collage“malylubo zdraví Jandu [Altes_Rathaus, Munich, Germany]: Milá Janda, tak Ti teda opätujem Tvoj pozdrav spred troch rokov pred Starou radnicou. Boli sme sa tu popozerať s kolegami na výstave robotiky a automatizácie (Automatica2014) a popri tom sme navštívili to technické múzeum, ktoré si odporúčala. Je fakt super. Motali sme sa tam celý deň a aj tak sme nestihli pozrieť všetky sekcie (http://www.deutsches-museum.de/en/information/). Vrelo odporúčam toto múzeum všetkým zvedavým technikom.

 

2014_06_malylubo-Sendlinger_Tor-Munich-Germany-collage “malylubo zdraví Jandu” [Sendlinger Tor, Munich, Germany]: Milá Janda, a tento pozdrav vznikol pred Sendlinger Tor, takmer tak isto ako Tvoj v roku 2011. Ale to letí, však? No a boli sme pozrieť aj tú starú historickú piváreň Hofbräeuhaus neďaleko radnice (http://www.hofbraeuhaus.de/en/index_en.html). A predstav si taký čašník (černoško) si zapísal našu objednávku a odišiel. Keď priniesol pitie, tak sa spýtal:

“Where are you from? ….. aaaa Slovakia. Nice. Bratislava. I was living there for three months. Hmmmmm, hostel Mladá garda.” – a pri tomto pojme Mladá garda sa začaľ veľmi usmievať a naznačoval gestom, ako si u nás sexuálne užíval (ľavú ruku dal v päsť a dlaňou pravej ruky búchal o bok ľavej päste).

2014_06_Peto-San_Francisco-California-USA“malylubo” [Golden Gate bridge, San Francisco, California. USA]: Peťo dostal pár dni voľna v práci, a tak sa vybral na výlet do USA. V pozadí sa týči známy most Golden Gate.

 

2014_06_Peto- Lombart_Street-San_Francisco-California-USA“malylubo” [Lombard Street, San Francisco, California. USA]: Opäť poslal Peťo. Tu vidíme jednu najzakrútenejšiu cestu San Francisca. Má 8 zákrut a 40 stupňové stupanie. Je proste čarovná.

 

2014_05_Karolina_Zurich_Switzerland“malylubo v Zurichu” [Zurich, Switzerland]: Tak a opäť sa ozvala Karolínka z potuliek po Švajčiarsku. Fotka vznikla dakedy pred mesiacom, lebo teraz by tam dozaista stála už iba v plavkách.

 

2014_06_Peto-New_York-USA“malylubo” [Brooklyn bridge, New Your, USA]: S Peťom som už precestoval takmer celý svet. Práve od neho pochádza prvý cestovateľský pozdrav – z Indie. Tentokrát sme sa ocitli na brooklinskom moste v New Yorku.

2014_06_Peto-Los_Angeles-USA“malylubo” [Walk of Fame, Los Angeles, USA]: Chuck, Chuck Norris. Takto s vami flákne o zem, keď pôjdete okolo neho a ešte vás aj krytkou z foťáku privalí.

 

2014_06_Marian-Saint_Martin-Caribbean_Sea “Malýlubo v Karibiku(St. Maarten) [Sint Maarten, Caribbean Sea]: Aj takto môžu vyzerať služobky inžinierov. Marián, absolvent Slovenskej technickej univerzity, sa už nejaký ten čas pohybuje po samých exotických krajinách. No a takýto vysmiaty pozdrav poslal.

 

2014_06_Marian_and_Teddy-Saint_Martin-Caribbean_Sea“Malýlubo v Karibiku(St. Maarten)” [Sint Maarten, Caribbean Sea]: Pravdaže, naodmysliteľne k Mariánovi patrí aj jeho nerozlučný spoločník na cestách – Teddy. Teddyho ste už párkrát vzhliadli na začiatku 90tych rokov, kde účinkoval spolu s Rowanom Atkinsonom v seriáli Mr. Bean. Verím, že týmto dvom týpkom je na cestách veľmi veselo. Takže Teddy forever.

 

2014_08_malylubo-Prague-Czech_Republic-TO-ERIKA-collage“Malýľubo z Prahy malú Eirku zdraví” [Prague, Czech Republic]:  Ahoj Erika, tak ti vraciam pozdrav z tej báječnej Prahy, ktorý si mi poslala v roku 2012. Boli sme pozrieť aj na vyhliadkovej veži Petřín, odkiaľ je super výhľad navôkol (vidno aj Strahovský štadion kedysi využívaný na organizáciu Spartakiád). Tiež sme kukli aj do Zlatej uličky, kde sú tie historické malé remeselné domčeky. No a keď sme šli z Pražského hradu (odkiaľ bola vyhotovená aj táto fotografia) po Nerudovej ulici, videli sme veľa obchodíkov ponúkajúcich ručne robené marionéty. To je niečo pre teba. :)

 

2014_08_malylubo-Prague-Czech_Republic-TO-KATKA-collage“Malýľubo z Prahy Katku zdraví” [Prague, Czech Republic]: Ahoj Katka, tak ti vraciam pozdrav z Prahy, ktorý si mi poslala v roku 2012. Nájsť ten vhodný moment na zrealizovanie fotografie na turisticky preplnenom Karlovom moste bola veru neľahká úloha. Ale bolo príjemné pozorovať tých karikatúrnych umelcov tvoria. No a ešte sme sa boli povoziť aj na pramiciach (južnejšie od Karlovho mosta, za 200KČ/hod). Baby vravia, že je to romantika. Ale keď máš ako chlap veslovať hodinu po Vltave a neustále sa vyhýbať ostatným loďkám, ktoré od chrbta ani poriadne nevidíš, tak sa poriadne spotíš. :)) Takže je to skôr šport ako romantika.

 

2014_08_malylubo-Prague-Czech_Republic-TO-KATKA2-collage“Malýľubo z Prahy Katku zdraví” [Prague, Czech Republic]:  No a ešte ti posielam aj pozdrav z minipivovaru U medvídku. Išli sme tam hneď ráno o 10,30, aby sme chytili ten istý stôl a dali si ranné pivo. No a keď sme sa túlali popri pravom brehu Vltavy, našli sme takú menšiu piváreň-reštauráciu U Kristiána (časť Smíchov, ulica Vltavská). Super ceny, obsluha tiež. Nemali kofolu, ale zato mali nápoj z kvašených čerešní (sezónna záležitosť, niečo ako náš burčák). A vraj je veľmi zdravý. Tak teda nazdravie. :)

 

2014_08_Robo-Liverpool-England“Malýľubo na plťke okolo sveta s námorníkom Robom” [Liverpool, England]: S týmto tričkom námornik Robo prebrázdil už mnohé moria. Tentokrát ho Golfský prúd vyvrhol na anglickom pobreží v meste Liverpool. A ako správny Beatlesák zavítal aj do Covern club, kde Beatles začínali svoju kariéru.

 

2014_Marian-Saint_Kitts_and_Nevis-collage“Malýlubo v Karibiku(St. Kitts and Nevis)” [Saint Kitts and Nevis, Caribbean Sea]: Asi všetci závidíme Mariánové služobky. :) Tentokrát navštívil ostrovný štát Svätý Krištof a Nevis.

“Ostrovy boli okolo roku 1495 objavené Krištofom Kolumbom. Osídlené boli v roku 1623 Briti. Z tohto ostrova ďalej podnikali svoje kolonizačné výpravy. Avšak až v roku 1783 uznali Španieli a Francúzi tento ostrov Malých Antíl za britský. Svätý Krištof a Nevis tvoria federatívnu dvojicu ostrovov. Zároveň tvoria konštitučnú monarchiu britského Commonwealthu, na ktorej čele je britská kráľovná zastupovaná generálnym guvernérom. Od roku 1983 sú najmladším nezávislým štátom v Karibiku. Menší Nevis sa dlhú dobu snaží o osamostatnenie, avšak v referende v roku 1998 nezískal dvojtretinovú väčšinu potrebnú na odlúčenie.”

2014_08-Stofi-Strahlhorn-AND-Allalinhorn-Alps-collage“Malýľubo vo svete – Alpy 2014″ [Strahlhorn AND Allalinhorn, Wallis, Swiss, Alps]: Keď všetci v lete tiahnu k moru a teplu, Štofiho to láka presne opačne. Už sa to stáva takmer pravidlom, že si vyšliape nejakú tú 4-tisícovku a pošle z vrcholu zmrznutý úsmev šťastia (viď predchádzajúce roky). Alpský kopec Strahlhorn 4190 m n. m. (na fotografii vľavo) a Allalinhorn 4027 m n. m. (na fotografii vpravo) .

2014_08_Karolinka_friends-Povoa_De_Varzim-Portugal“Malýľubo vo Portugalsku” [Povoa De Varzim, Portugal]: Karolínka, tá kočka zo Švajčiarska, má kamošov v Portugalsku… No a tak vznikol tento pozdrav. :)

“Póvoa de Varzim je mesto v rovnomennom okrese, v regióne Norte. Mesto sa rozvíjalo vďaka obchodu a rybárstvu, v osemnástom storočí bolo druhým najvýznamnejším rybárskym prístavom štátu. Posledných cca 100 rokov sa vďaka svojím plážam stalo jedným z hlavných turistických cieľov oblasti.”

 

2014_08_Karolinka-Eiffel_Tower-Paris-Francea“Petit Lubo á Paris” [Eiffel tower, Paris, France]: No a teraz navštívila romantický Paríž moja svokrička :) s Karolínkou. Fotka bola zhotovená z Eifelovky.

“Lístok na Eifelovku sa dal kúpiť pohodlne cez internet (inak by sme tam museli čakať dlhý rad) a mali sme tak istý výstup. Lístok stojí 15e/osobu. http://ticket.toureiffel.fr/index-css5-sete-pg1-lgen.html”

2014_09_Zuska-Perth-Australia-collage“Malýľubo v Perthe”, “Malýľubo in Perth Australia” [Perth, Western Australia]: Zuska išla pozrieť svoju sestru ku protinožcom. No a ako sa tam tak flákala po pláži, naďabila na jemný piesok, a tak začala čarovať. A horná fotka (Zuska s machrovskými okuliarmi) bola vyhotovená v parku Yanchep.

 

2014_09_Zuska-Melbourne-Australia“Malýľubo v Melbourne” [Melbourne, Australia]:  Tu nám Zuska a Nobody sprostredkovali pohľad z 8. poschodia Space hotela, odkiaľ bolo krásne vidieť na celé centrum. A priamo dolu je vraj vidno aj prastarú väznicu.

 

2014_09_Zuska-Sydney-Australia“Malýľubo v Sydney” [Sydney, Australia]:  Pózuje učiteľnica Zuska, fotí Nobody.

“Fotografiu sa podarilo zrealizovať až na 3. pokus. Prvý deň sa nám rozpršalo, na ďalši sa tam zgrupila skupinka asi 90 Azijatov. Až na 3. deň sme tam prišli vo vešmi skorých ranných hodinách a stihli sme si zapozovať ale bolo to len tak tak, pretoše akonahle sme zbalili foťák do ruksaku, vyrojili sa Azijati so svojími spúšťami, bleskami, stativmi a pod.”

2014_09_Zuska-Burj_Khalifa-Dubai-United_Arab_Emirates-collage“Malýľubo na Burj Khalifa” [Dubai, United Arab Emirates]:  Učiteľnica Zuska, fotí Nobody. Na medzizastávke do Austrálie.

“Výstup na najvyššiu budovu na svete. Zažili sme tam najväčsie šoky: teplotné, výškové, počet obchodov na meter štvorcový, počet mužov v pyžamách, počet žien na jedného muža :D”

2014_09_Marian-Town_Hall-Cape_Point-Cape_Town-South_Africa-collage“Malýľubo in Cape Town”  [Cape Town, South Africa]: Marián sa opäť vybral na konferenciu. Tentokrát to bola konferencia IFAC a konala sa na najjužnejšom cípe Afriky.  No hornom obrázku je možné vidieť Cape Point a na dolnom mestskú radnicu.

 

2014_09_Marian-Waterfront-Hout_Bay_Beach-Cape_Town-South_Africa-collage“Malýľubo in Cape Town”  [Cape Town, South Africa]: Marián na konferencii IFAC dlho neobsedel a vydal sa na potulky mestom. Na vrchnej fotke je Hout Bay Beach a na spodnej Waterfront.

 

2014_09_Erika-Corfu-Greece“Malýľubo Corfu”  [Corfu, Greece]: Erika a Matelko, na dovolenke. Erika to proste zasa vybavila. Pláže bez turistov, čisté more. Úplná romantika.

 

2014_09_Karolinka-Miami-Florida“Little Lubo in Miami :)”  [Miami, Florida]: A zasa sa tá multijazyčnica Karolínka niekam vybrala. Tentokrát na Miami.

“Prvé dni boli naozaj upršané, potom vykuklo slniečko a ostalo s nami až dokonca. Je to neskutočné. Všade samé diskotéky, … úžasné,.., keď tam vstúpiš, je to ako program v TV – všade majú pripravené nejaké vystúpenia. Ľudia sú tu milí, priateľskí, väčšinou rozprávajúci po španielsky, keďže je tam veľa kubáncov, dominikáncov a tiež ostatných z Južnej Ameriky. Ale pozor. Miami je aj dosť selektívne, keďže do klubov sa chodia zabávať zväčša boháči a tie sú drahé. No na druhej strane je to pecka. Dali sme si aj jednodnový výlet loďou na Bahami. Ostrov sa volal Bimini – najkrajší prírodný úkaz, aký som asi zatiaľ videla. Pláž bola úžasne biela, voda číra.”

 

2014_10_Gabca_Rwand_Africa “malylubo v Rwande”  [Rwanda, Africa]: Kamarátka Gabča, skvelá mím-ka, nielenže rozveseľuje s červeným nosom deti hospitalizované v nemocniciach (https://www.facebook.com/cervenynosclowndoctors ) , ona sa rozhodla humor šíriť aj po Afrike. Vybrala sa navštíviť svoju kamošku Katkou v Rwande, ktorá tam už žije rok a pol a ako lekárka vedie jedno malé zdravotné stredisko.

“Vo voľnych chvíľach som sa hrala s deckami a popri tom som aj čiastočne klaunovala, ale bez nosa, proste len tak s vecami, ktoré sme mali. Boli sme navštíviť aj najkrajší decák na svete (https://www.youtube.com/watch?v=RLI-53hu9tU), kde som zase mohla poradiť anglickej dobrovoľníčke, ako naučiť komunikovať dieťa s postihnutím, ktoré tam mali. Takže zábava, trochu netradičný turizmus a aj trochu úžitku.”

 

2014_10_Gabca_Rwand_Africa2 “malylubo v Rwande”  [Rwanda, Africa]: Mím-ka Gabča a jej putovanie po Afrike. Na fotografií je čajová plantáž.

” Kajakovanie mi už hneď v prvý deň mojej návštevy sprostredkovalo, aké je to zažiť Afriku na vlastnej koži, lebo sme sa pri dopoludňajšom výlete v povôdne zamračenom počasi brutálne spálili. Neskôr, keď sme sa vybrali kúpať do jazera, Katarína vyhlásila, že prítomne prizerajúce sa deti budu odteraz kresliť Umuzungu (slovo označujúce bieleho človeka) ako červeno-bielo-zebrovanu postavu.”

2014_10_Gabca_Rwand_Africa3“malylubo v Rwande”  [Rwanda, Africa]: Mím-ka Gabča a jej putovanie po Afrike.

“Pri niektorej prechádzke miestnou krajinou, sprevádzanej spústou deti, Katarína vyhlásila: “Ja som tu ako Matka Tereza a Angelina Jolie dokopy” , a veru mala pravdu. Pri ceste do pralesa a do tej čajovej továrne, čo máš na fotke, som stretla dvoch ľudí, ktorí hneď vedeli pri zmienke Bigugu (to je ta oblasť, kde Katarínina ambulancia je)……”aaaa, doctor Katarina! of course, I know her.”

2014_10_Gabca_Rwand_Africa4“malylubo v Rwande”  [Rwanda, Africa]: Mím-ka Gabča a jej putovanie po Afrike.

“Na bielych tam nie sú veľmi zvyknutí, aj keď sa tam či už z pracovných alebo turistických dôvodov sem-tam nejakí vyskytujú. Všade, kam ideš, sa okolo teba nahrnie hlúčik detí, ktoré si ta chcú obzrieť, sprevádzať a vykrikujú: Umuzungu (to je slovo označujúce bieleho človeka), give me money!…alebo: give me your shoes!…..to sú tie najčastejšie, ale sú aj rôzne iné variácie, čo môžu nasledovať za give me. Moj top bol, keď mi jeden chalan povedal: give me my money! dovtedy som netušila, ze mam jeho peniaze :)”

 

_collage_2014_malylubo_na_cestach[Pour féliciter 2015]

Rok 2015>>


 

/*                                                                                                                              Posielajte fotky s nápisom: “malylubo in … (názov mesta, štátu)” a nezabudnite              zakomponovať aj typické pozadie pre danú krajinu (skaly, palmy, kaktusy). malylubo [at] gmail.com Teším sa ;) Bon voyage.                                                                                        */

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.