Kde a s kým som už bol? >> 

 

2015_02_Marian-Paris_Sorbonne_University-Paris-France “malylubo in Paris” [Sorbonne University, Paris, France]: Marián sa vybral na vedeckú konferenciu do Paríža. Na fotografii môžno vidieť Sorboňskú univerzitu, na ktorej študovali mnohé známe osobnosti: Honoré de Balzac (spisovateľ), Edvart Beneš (prezident Československa), Pierre de Coubertin (zakladatel novodobých Olympijských hier), Marie a Pierre Curie (fyzici, nositelia Nobelovej ceny) a iní.

 

 

 

2015_02_Marian-Rue_de_Presbourg-Paris-France“malylubo in Paris” [Sorbonne University, Paris, France]: Marián sa pomotal aj okolo námestia Charlesa de Gaulla, kam ústi aj ulica Rue de Prespbourg. Tento názov nesie od roku 1864 na počesť Napoleonovho úspechu.

“Bratislavský mier bola zmluva, ktorá bola podpísaná po bitke pri Slavkove v Bratislave 26. decembra 1805 v Primaciálnom paláci medzi Francúzskom a Rakúskom. Mier ukončil tretiu koaličnú vojnu. Rokovaní o mieri sa nezúčastnili samotní panovníci, ale iba diplomati. Rakúsko zastupoval knieža Johann-Joseph Lichtenstein, Francúzsko Charles-Maurice de Talleyrand-Périgord. O deň neskôr zmluvu ratifikoval Napoleon v Schönbrunne.”

2015_03_Patrik_Maledive “malylubo maledivy 2015 ” [Maldives]: Pa3ick sa počas dlhej zime vybral  na dovolenku do horúcich krajín zohriať kosti. A po návrate na Slovensko zasa mrzol v práci.

2015_04-Kuko_Great_Wall-Badaling-China“malylubo” [Great Wall, Badaling, China]: Kuko je večný cestovateľ. Vďaka jeho pracovným cestám už precestoval takmer celý svet. Tak sa s ním teda rád zveziem.

 

2015_05_Peto_Llanfairpwllgwyngyll-Anglesey_island-Wales-United Kingdom 2015_05_Peto_Llanfairpwllgwyngyll-Anglesey_island-Wales-United Kingdom2“malylubo v Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch” [(abrev.)Llanfairpwllgwyngyll, Anglesey island, Wales, United Kingdom]: Peťo, s ktorým toto celé moje cestovanie po svete začalo, sa tentokrát ocitol na mieste, o ktorom ste určite mnohí ešte nepočuli… a možno ho neviete, ani vysloviť. Tak si to teda vyskúšajte so mnou: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/a/ae/Cy-Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch.ogg Ako ste sa už určite dovtípili, táto dedinka bola vďaka svojmu rozsiahlemu názvu zapísaná aj v Guinessovej knihe rekordov v roku 2002 .

Preklad tohto velsškého názvu znie asi takto: “Kostol Panny Márie(Llanfair) v rokline (pwll) bielych líšok (gwyn gyll) blízko (ger) prudkého víru (chwyrn drobwll) a kostola svätého Tysilia (llantysilio) u červenej jaskyne (ogo goch)“. Anglicky: St. Mary’s Church in the hollow of the white hazel near the rapid whirlpool and the church of St. Tysilio with a red cave.

2015_05_Robo-Sankt_Peterburg-Russia 2015_05_Robo-Sankt_Peterburg-Russia2 “Malýľubo na plťke okolo sveta s námorníkom Robom” [Sankt Peterburg, Russia]: Námorník Robo tentokrát pozdĺžne zaparkoval neďaleko krížnika Aurora v niekdajšom Leningrade. Mesto založil už v roku 1703 Sv. Peter I. a od roku 1712  do roku 1918 bolo hlavným mestom ruského impéria. Na fotke za Robom sa nachádza chrám Kristovho vzkrieseniea (angl. church of the savior on blood)

 

2015_05-PetoB-USA-California-Yosemite_national_park3“Malýľubo v Národnom parku Yosemite” [Yosemite national park, California, USA]: Peťo a Ellie sa vybrali za veľkú mláku pobehať kopce, kaňony a vodopády v Kalifornii.

 

2015_05-PetoB-USA-California-Yosemite_national_park4“Malýľubo v Národnom parku Yosemite” [Yosemite national park, California, USA]: Peťo a Ellie sekvoje videli, v studenom jazere sa vykúpali, veľa prešliapali. Nabudúce vraj Yogiho pôdu pozrieť do Yellowstonského národného parku.

 

2015_06-Vivien-Rugen-Germany “Malýľubo na Rujane” [Rugen, Germany]:  Redaktorka Maťa a jej rodinka vybrali sa trošinka na sever. Rujana je najväčší ostrov Nemecka. Leží v Baltickom mori, niekoľko kilometrov od pobrežia, oproti južným brehom Švédska. Pekná pláž takto na severe Nemecka, však?

 

 

2015_07-Pau-Palma-Mallorca-Spain[Palma, Mallorca, Spain]: Paulínka sa vybrala na leto na Malorku. V pozadí vidno katedrálu sv. Márie v Palme.

 

2015_07-Pau-Palma-Mallorca-Spain2[Palma, Mallorca, Spain]: Paulínka sa vybrala na leto na Malorku. A takto pekne to vyzerá na pobreží Palmy.

 

2015_07-Pau-Valldemossa-Mallorca-Spain3 “Malýľubo Valldemossa” [Valldemossa, Mallorca, Spain]: Paulínka je umelkyňa. Dielo vytvorené z kamienkov.

 

2015_07-Marian-Johannes_Kepler_University-Linz“malylubo [Johannes Kepler University, Linz, Austria]: Marián sa opäť ocitol na konferencii.  Nenechal si ujsť prehliadku robotických labákov, ktoré sú naozaj na špičkovej úrovni.

 

2015_07-Marian-Johannes_Kepler_University-Linz2“malylubo” [Johannes Kepler University, Linz, Austria]: Marián na prechádzke vedeckým parkom v Linzi. Btw. všimnite si tie čiary na zemi. :)

 

2015_07-Marian-Linzer_Schloss-Linz“malylubo” [Linzer Schloss, Linz, Austria]: Zmienka o rímskej pevnosti v Linzi pochádza z roku 799. V 14. stor. bol prestavaný. na hrad Maximilianom III. V súčasnosti slúži ako historické a etnografické múzeum bývania.

 

2015_07-Pau-Colonia_de_Sant_Jordi-Mallorca-Spain“Malýľubo” [Colonia de Sant Jordi, Mallorca, Spain]: A máme tu ďalší výjav býka od Paulínky. Jeden obraz mi už visí v kancli.

 

2015_08-Peto-Loch_Ness-Scottish_Highlands-Scotland “Malylubo” [Loch Ness lake, Scottish Highlands, Scotland]: Peťo túlavé topánky sú vám už dozaista známe. Tentokrát sa šiel poprechádzať po Škótsku a hľadať príšerku Nessi. Keď dorazil na breh jej jazera zistil, že je 37 km dlhé, 2,7 km široké a hĺbku môže mať až 226 m. Tak to hľadanie napokon vzdal. Ale nechal jej tu na kameni aspoň odkaz.

 

2015_08-Stofi-Weihai-Shandong-China “Malýľubo vo svete Weihai Čína” [Weihai, Shandong, China]: Štofi píše, že tento rok ešte vysokohorskú dovolenku nestihol, ale pracovná cesta ho zaviala do Číny. Pozornému oku detektíva by určite neušlo, že papier je z opačnej strany popísaný výpočtami. Ťažký život inžiniera pri nasadzovaní technológií. :)

 

2015_08-MichalB-Sardinia-Italy “MALYLUBO” [Camping Marina Delle Rose, Sardinia, Italy]: Michal sa vydal s kamarátmi na cestu po Korzike. Zažiť as tam dá takmer všetko:  turistiku, kaňoning, jazdu kľukatými cestami a všade samú francúzštinu a francúzske ceny. Fotopozdrav vznikol už na ceste späť, keď sa vracali po ceste Strada Provinciale 90 z trajektu, ktorý štartoval k prekrásneho mesta Bonifacio do Santa Tereza.

 

2015_08-Niki-Gili_Air-Gili_Island “Malylubo na Gili Air” [Gili Air Island, Gili Islands]: Niki, vyštudovaná inžinierka jadovej fyziky na FEI STU, sa po štátniciach rozhodla trochu vypnúť. Teda ísť na taký menší úlet – až na Bali. Odtiaľ podnikla aj výlet na ostrov Gili Air. Tento ostrov je vraj taký malý, že ho zvládnete prejsť peši za 1.5 hodiny. Ale ten pokoj, ktorý tam zažijete … No ak sa chcete dočítať viac, tak Nika je aj známa blogerka. Jej cestovateľský denník: http://www.nikoletavujisicova.com/2015/08/maly-kusok-carovnej-indonezie-gili-air.html

 

2015_08-Pau-Cala_Llombards_beach-Santanyi-Mallorca-Spain   “MALÝLUBO” [Cala, Llombards beach, Santanyi, Mallorca, Spain]: Paulínka sa vybrala slniť na krásnu pláž Cala Llombars. Pre turistov to nie je veľmi známa pláš. Je široká 40m, dlhá 120m a z oboch strán obkolesená útesmi.

No a to že je Paulínka umelkyňa sa hneď pozná. V pozadí obrázku môžete vidieť krásny západ slnka, no a v popredí môžete vidieť pozadia Troch grácií. Dielo Tri grácie od Paula Rubensa bolo zrejme inšpiráciu pri tvorbe tejto fotografie :) https://sk.wikipedia.org/wiki/Charitky#/media/File:The_Three_Graces,_by_Peter_Paul_Rubens,_from_Prado_in_Google_Earth.jpg

 

2015_09-Bageta-Tulum-Mexico

“Malýľubo s naj povom v Mexiku” [Tulum, Mexico]: Bageta sa vybral na pracovnú cestu až za veľkú mláku do Mexika. A takéto chutné dvojičky tam stretol.

 

2015_10-Mata-Bielsko-Biała-Polland

2015_10-Mata-Bielsko-Biała-Polland2

“MALÝLUBO v Bielsko-Białej” [Bielsko-Biała, Polland]: Skalolezkyňa Maťa, jej mama a brat vydali sa preskúmať mestečko – rodisko rozprávkových postavičiek Loleka a Boleka. Autorom tohto kresleného seriálu bol Wladyslaw Nehrebecký. K napísaniu mnohých nezbedníckych príhod ho inšpirovali práve jeho dvaja synovia. :)

 

2015_10-Mata-kopec_Martinka-Slovensky_raj-Slovakia

“Malýľubo na Martinke” [kopec Martinka, Slovenský raj, Slovakia]: Martin a Martina dosiahli vrchol na Martinke v Slovenskom raji a takýto výhľad sa im naskytol.

 

_collage_2015_malylubo_na_cestach

 

[Pour féliciter 2016]

Rok 2016>>


/* Posielajte fotky s nápisom: “malylubo in … (názov mesta, štátu)” a nezabudnite zakomponovať aj typické pozadie pre danú krajinu (skaly, palmy, kaktusy). malylubo [at] gmail.com Teším sa ;) Bon voyage.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.