Kde a s kým som už bol? >> 

 

2016_01-Karolinka-Chatel-France“malýľubo v Châtel” [Châtel, France]: Francúzske Alpy si povolali na pomoc Karolínku, aby rozveselila toto nádherne lyžiarske stredisko. Najprv si to však musela tvrdo odmakať a lyžami pomasírovať snehovú pokrývku svahov, až potom mohol prísť aj ten vytúžený Silvester dozaista plný bubliniek a zábavy. :)

 

2016_02_PetoB-Erg_Chebbi-Marocco-Africa

“erg malylubo” [Erg Chebbi, Marocco, Africa]: Peťovia sa vybrali na dovolenku do marockej púšte.

 

 

2016_Robo-Ocean“Malýľubo na plťke okolo sveta s námorníkom Robom” [somewhere in the ocean]: Robo poslal námornícke selfíčko s vetrom vo vlasoch. Ako možno vidieť na tejto jeho luxusnej lodi má kryté beach volejbalové ihriská, rozsiahle plochy na dlhé prechádzky, resp. na umiestnenie opaľovacích lahátok, dva žeriavy na bungee jumping do mora, denno-dené workouty s hrubými lodnými lanami a reťazami a mnohé iné atrakcie.

 

 

 

2016_02-Karolinka-Dubai-United_Arab_Emirates-collage

“Malýľubo v Dubai 2016” [Dubai, United Arab Emirates]: Karolínka sa vybrala na mini dovolenku do Dubaja.

“V tom meste všetko, na čo si zmyslíš, ale chýba mu duša. Každý tu rozpráva po anglicky a sú veľmi friendly, kind a helpful. “

 

 

2016_03-MarekH-Western_wall-Jerusalem-Israel

“malylubo.sk  [Western wall, Jerusalem, Israel]: Vášnivý cestovateľ Marek, môj bývalý študent, sa vybral pozrieť do Izraela. Zastavil sa aj pri Múre nárekov a takýto pohľad sa mu naskytol.

 

2016_04-Robo-Ocean-Titanic_scene“Malýľubo na plťke okolo sveta s námorníkom Robom” [somewhere in the ocean]: Žeby paródia na scénu z filmu Titanik? Aj takúto romantiku si vie spraviť námorník Robo, odskočiť od kormidla a nechať sa unášať cez rovník.

 

2016_04-Maro-Hotel_Palissandre- Antananarivo-Madagascar“Malýľubo na Madagaskare” [Antananarivo, Madagascar]: Alenka a Maro vybrali sa spoznávať svet. Preleteli cez Afriku a vysadiť sa nechali na Madagaskare.  Videli tam korytnačky, lemure, baobaby a duch Mórica Beňovského číhal všade navôkol.

 

2016_05-Stofi_Grossglockner_Austria

“Malýľubo vo svete Glossglockner” [Glossglockner, Alps, Austria]: Automatizér Štofi sa vybral pokoriť ďaľší vrchol. Tentokrát sa vyštveral na najvyšší vrchol Rakúska Glossglockner merajúci až 3978 m.n.m.

 

2016_05-Erika_Salzburg-Austria“Malýľubo na babskej jazde v Salzburgu” [Salzburg, Austria]: Papierovo som bol na babskej jazde. Ako už všetci dobre viete,malá Erika, to je lovec pamiatok a umeleckých diel.  A tak baby povláčila snáď po všetkých možných pamiatkach. Trasa bola dozaista precízne naplánovaná a harmonogram presne dodržaný. :)

 

2016_05-Robo-Corrida-Sevilla-Spain“MALYLUBO v Seville” [Corrida, Sevilla, Spain]: Robo vraví, že si to celé predstavoval úplne inak. Vraj bol z toho úplne zhrozený. Už by ho na takéto podujatie nikto nedostal.

“Úprimne, keby som vedel, že uvidím, čo som videl, tak tam nejdem.”

 

 

2016_05-Robo-Ermitaz-Petrohrad-Russia“Malýľubo na plťke okolo sveta s námorníkom Robom” [Hermitage Museum, Saint Petersburg, Russia]: Jedna z najvýznamnejších a najväčších svetových umeleckohistorických inštitúcií bola podstená navštevou známeho moreplavca Roba. Túto zbierku umeleckých artefaktov založila ruská cárovná v roku 1764 a odvtedy tam furt niekto nosí drahocenné rárohy.

 

 

2016_05-Robo-Ermitaz_Rembrant-Petrohrad-Russia“Malýľubo na plťke okolo sveta s námorníkom Robom” [Hermitage Museum, Saint Petersburg, Russia]: Robovi sa podarilo nájsť  vo veľkéj Štátnej ermitáži aj známeho Rembrandta Harmenszoon van Rijn.

 

2016_08-Alenka_Maro-De_Pier_Hague_Netherland“malylubo” [De Pier, Hague, Netherland]: Alenka a Maro sa tentokrát vybrali na promenádu De Pier v Holandsku.

“A kto by sa chcel kúpať v Haagu, tak  more je len pre otužilcov.”

 

2016_10-Tomas-Grand_Canaria“malýľubo Gran Canaria 2016” [Gran Canaria, Canary Islands, Spain]: Tomáš, môj bývalý študent Robotiky, mi poslal takýto pozdrav zo slnkom zaliatej Gran Canarie, kde zavítali spolu s manželkou.  Dozaista sa po takomto jemnom piesku aj poriadne vyváľali. :)

“Tento ostrov má okrúhly tvar s priemerom 50km a najvyšší bod je 1 949 m n. m. – Pico de Las Nieves.”

 

2016_10-Karolinka-Estepone-Spain-collage“malýľubo v Estepone :)” [Estepona, Spain]: Karolínka, žienka od ženevského jazera, sa tentokrát vybrala opaľovať do letoviska Estepone. O tom, že je tam krásne a luxusne vás dozaista presvedčia zábery.

 

2016_11-Mata_a_Martin-Sweden“malýľubo v Štokholme” [Stockholm, Sweden]: Maťa a Martin (M&M) sa išli v tomto období ešte viac schladiť do tejto vikingskej zeme, krajiny Suionov. A hneď na prvej fotke môžete vidieť Vaxholm – ostrov, ktorý patrí do súboru okolo 3000 ostrovov Archipelago. No a títo dvaja, malý a veľký skalolezec, vám určite odporúčajú navštíviť ešte aj:
Skanzen: http://www.skansen.se/en/kategori/english   a Vasa museum: http://www.vasamuseet.se/en

 

2016_collage[Pour féliciter 2017]

 

Rok 2017>>

 


/* Posielajte fotky s nápisom: “malylubo in … (názov mesta, štátu)” a nezabudnite zakomponovať aj typické pozadie pre danú krajinu (skaly, palmy, kaktusy). malylubo [at] gmail.com Teším sa ;) Bon voyage.