Kde a s kým som už bol? >>

 

“MALY LUBO IN KINSHASA” [Kinshasa, Democratic Republic of the Congo]: Karolínka vyslala kamaráta – dobrodruha do ďalekého Konga, aby tam šiel koordinovať a pomáhať s výstavbou IT infraštruktúry pre UNHCR. Na pohľadnici je vidno výhľad na Kinshasu, niekdajšie malé mestečko známe aj pod francúzským názvom Léopoldville (pomenované po kráľovi Leopoldovi II. Belkickom, 1881). Dnes už je toto veľkomesto rozprestierajúce sa na brehu rieky Kongo a spolu s mestom Brazzaville (na opačnom brehu rieky) obývané viac ako 11 miliónmi človiečikmi.

 

“Malýľubo in Ecuador” [Montañita, Ecuador]: Tanečník Sandro sa vybral na zimnú dovolenku do Ekuádoru. A keď sa ho spýtate, ako si to tam užíval, tak vám stručne veselou slovenčinou odpovie: “Pivo, more, surf a latino life.”

 

“Malýľubo na Svätej Lucii” [Saint Lucia]: Bývalý študent robotiky Tomáš sa spolu s manželkou rozhodli, že si pôjdu dobiť energiu do Karibiku. Takýto skvostný vyhľad mali na mesto Soufrière (niekdajšie hlavne mesto) a vraj to znamená “Sulphur in the air” lebo je tu sopečná kaldera.

 “Ľudia sa tu zvyknú natierať tým sírnym bahnom. No a tie kopce v pozadí – Pitony patria pod Svetové dedičstvo UNESCO. :) A banány dávajú všade, dokonca aj v hamburgeri sme mali banán… Ale bol to asi najlepší burger,čo som jedol a asi aj najdrahší.””

 

“Malýľubo Martinik 2018” [Martinique]: Bývalý študent robotiky Tomáš sa spolu s manželkou rozhodli, že si pôjdu dobiť energiu do Karibiku.

 

 

“Malýľubo Barbados 2018” [Barbados]: Bývalý študent robotiky Tomáš sa spolu s manželkou rozhodli, že si pôjdu dobiť energiu do Karibiku.

 

“MALY LUBO v Prišhtina Kossovo” [Pristina, Kosovo]: Tchápo, kráľ Afriky opäť dobíja inú zem. Tentokrát zavítal na Balkán. Večne študujúci Tchápo miluje školenia. Veď to poznáte. Neviete, či je to práca, či dovolenka, ale hlavné, že šéf je v práci a vy si poriadne oddýchnete.

 

“malylubo v Kirgistane august 2018” [Kyrgyzstan]: Veselá Gabča spolu s ostatnými klaunami sa vydali na misiu plnú humoru a zábavy. Tentokrát zavítali do Kirgistanu, kde malým onkologickým či postihnutým pacientom rozdávali dávky radosti, humoru a nekonečnej zábavy. :) A ak sa chcete pozrieť, ako sa vyháňa smútok a zlá nálada z každého kúta nemocnice, tak sledujte ich stránku, je to naozaj veľmi pekná myšlienka. : https://www.facebook.com/rednosesinternational/

 

[Pour féliciter 2019]

Rok 2019>>

 


/* Posielajte fotky s nápisom: “malylubo in … (názov mesta, štátu)” a nezabudnite zakomponovať aj typické pozadie pre danú krajinu (skaly, palmy, kaktusy). malylubo [at] gmail.com Teším sa ;) Bon voyage.