Kde a s kým som už bol? >>

“MALY LUBO in Copenhagen” [Copengagen, Denmark]: … a tak sa malá morská víla rozhodla zakotviť v dánskom prístave. Popila tu dozaista všakovaké čarovné nápoje, ktoré premenili jej rybiu plutvu na nohy. To jej zrejme dovolilo pobehať všetky malebné ulice mesta Kodaň a možno pri tom stretla aj H.Ch.Andersena. Traduje sa legenda, že ak navštívite toto mesto …

 

“MALYLUBO IN ELLA” [Ella, Sri Lanka]: “Surová dcérka”, Nika, modelka, vegánka, kuchárka, … a tiež aj originál Piešťanka, je pre vás už asi dávno známa osobnosť internetu. Tentokrát sa vybrala vypnúť od ruchu veľkomesta a zavítala na ostrov Srí Lanka. Hľa, a takýto výhľad sa jej naskytol nad malým mestečko Ella, nachádzajúceho sa asi 200 km od mesta Colombo. Všade navôkol je obklopené dažďovými pralesmi a pravdaže aj množstvom čajových plantáží. (https://www.dcerka.sk/)

 

“MalýĽubo v Bangkoku. Malýľubo na Koh Samui” [Bangkok & Koh Samui, Thailand]: Hľa, ľaľa, a opäť som sa s Karolínkou I. Veľkou Cestovateľkou ocitol niekde v trópoch. Teda najprv v rušnom, najväčšom a hlavnom meste Thajska Bangkoku a neskôr na cestovateľsky vyhľadávanom pokojnejšom ostrove Koh Samui. Všetky fotky  a pocity z ních sa sem nezmestia, ale vedzte, že je tam teplo a sú tam nádherné pláže. Už ma aj bolia oči z toľkých farebných horúcich dovolenkových pozdravov. Je to náročné, ale zvládam to. Teším sa z vás. :)

 

“MalýĽubo na Mauriciu” [Silver beach ile Maurice, Mauritius]: Patrik veselý vybral sa dovolenkáriť. Keď išiel na bíč, objavil tam veľkú krabicu. A keď ju otvoril …

 

“MalýĽubo” [Corfu]: Tak takto ma skonštruovala študentka Evička zo zelených bobúľ. Vraj to bolo na ostrove Korfu, kde si bola oddýchnuť a načerpať nové sily na semester. Hm, bohvie, čo z tých bobúľ napokon vyrastie. :)

 

“MALYLUBO V HOUSTONE” [Houston, Texas, USA]: A tak sa vybrali títo dvaja marťania, Hugo & mYšo, do Ameriky. Keďže zmeškali raketu na svoju rodnú planétu Mars, poslali aspoň takýto veselý pozdrav zo Space center v Houstone.

 

“Habibi Malýľubo in Beirut” [Beirut, Lebanon]: Karolínka, veľká to moja cestovateľka, vybrala sa ešte začiatkom leta do krajiny Libanonskej. Veľké množstvo zaslaných fotografií svedčí o dokonalom spoznaní hlavného a najväčšieho mesta Beirut. Či už to prostredníctvom historických pamiatok alebo vyskúšaného miestneho jedla. :)

 

“Malýľubo in Byblos” [Byblos, Lebanon]:  Veľké množstvo historických pamiatok nedokázalo skrotiť Karolinkinú cestovateľkú vášeň. A tak sa neskôr v odleskoch jej očí zobrazilo aj antické mesto Byblos. Je to jedno z najstarších miest a bolo osidlené už v čase neolitu, 5000 pred n.l.

 

 

“Malýľubo in Zongo” [Chutes de Zongo, Kinshasa, Congo]: Karolínka sa teraz pre zmenu objavila v africkom Kongu. Presnejšie 56km od hlavného mesta Kinshasa a to v oblasti Chutes de Zongo. Môžete tu robiť turistiku, nechať sa ohurovať vodopádmi, ale si zaplatiť safari.

 

“malýľubo v Iráne!” [Tehran Imam Khomeini International Airport, Iran]: Mark, niekdajší to barman Elamu, sa tentokrát vybral do Iránu. Návštívil Teherán, Mashadd, Bam. Vrelo vám taký výlet odporúča:

“IRAN is/was one from the most gorgeous countries which I have visited so far. Iranian’s people, keep strong , fight for freedom, arrest enemies.
FREEDOM FOR IRAN.”

 

“malýľubo sk” [New York, USA]: Toto malé veselo-bláznivé žieňa Miška túlavé topánky má. A tak ju jedného  chladného večera privialo až sem na Manhattan v New Yorku, presnejšie k Rockefellerovmu stromčeku. Použila voľne pohodený mocný podstavec,  aby zavesila malý veselý odkaz na špic stromčeka. … and Star is born. :)

“malylubo na Mesiaci” [Moon, Mars, Mauna Loa, Hawaii, USA]: “Houston, Houston, máme ho.” Možno tak, a možno úplne inak zneli slová slávne slovenskej astronautky Misky, keď objavila to najlepšie miesto pre fotenie na Mesiaci. Zastavila sa tu na pár pozemských dní, keďže to mala po ceste z Marsu na Zem. Hoci táto Marťanka je veľmi šikovná aj v oblasti botaniky, zemiaky pestovať nemusela, jedla bolo neúrekom. Miška bola malou-veľkou veliteľkou simulovanej misie na Marse a potom aj na Mesiaci.  No proste vysnívaná dovolenka pri aktivnej sopke Mauna Loa (“Dlhá hora”) na ostove Hawaii.

“Malý šok pre ľudstvo, ale veľký skok pre maléhoľuba.” :)

[Pour féliciter 2020]

 

Rok 2020>>

 


/* Posielajte fotky s nápisom: “malylubo in … (názov mesta, štátu)” a nezabudnite zakomponovať aj typické pozadie pre danú krajinu (skaly, palmy, kaktusy). malylubo [at] gmail.com Teším sa ;) Bon voyage.