Ako na upchatý nos? Nedárí sa vám zaspať s plným nosom? Vyskúšajte nejaké tradičné recepty.

Cviky

1. Prepláchnutie soľou

Kúpte si 0.5L fľašu s takým tým športovým uzáverom, ktorý si viete aj zubami otvárať. Napríklad fľaša z Jupíka. Naplňte ju vodou a nasypte zopár lyžičiek soli. Poriadne pretrepte, aby sa soľ rozpustila. Pristúpte k umývadlu, hlavu nakloňte nad umývadlo a otočte doprava. K pravej nosnej dierke si priložte športový uzáver fľaše a pomaličky začnite vodu tlačiť do nosa, kým nezačne vychádzať druhou nosnou dierkou von. To isté zopakujete z druhou stranou. Viem, je to nechutné, ale funguje to. Takúto fľašku so slaným roztokom môžete majte pripravenú vždy v kúpeľni.

2. Stojka na rukách

Spravte stojku na rukách s nohami o stenu. Vydržte aspoň 10 sekúnd, potom sa postavte a poprechádzajte. Opakujte niekoľkokrát, kým sa nos neuvoľní. Ja to robím každé ráno.

3. Stlačenie nosa

Zatvorte ústa, nadýchnite sa pomaly cez nos. Stlačte si nos na konci pomocou palca a ukazováka. Začnite vytvárať tlak do nosa – ako keby ste sa snažili vydýchnuť . Robte to opatrne! O chvíľu by ste mali ucítiť tlak v ušiach a potom také puknutie. Uvoľnite nos a vyfúknite nosom zvyšný vzduch.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.