Súťaž prebieha: 3.januára – 29.februára 2016

“- Pekne prosím … nakresli mi robota!” “- Čože?” “-Nakresli mi robota …”

robot_sutaz3 {autor obrázku: Paulinka } Tak takto nejako by vyzerala požiadavka Malého princa v súčasnosti. Antoine de Saint-Exupéry sa snažil pomocou diela Malý princ zblížiť dospelých a deti. No a my sa pokúsime spojiť dospelých, deti a robotov. :)

Téma: Robot – pomocník

Pokyny pre deti:

Nakreslite robota tak, ako ho vidíte vy. Mohol by napríklad namiesto vás písať domáce úlohy, upratovať detskú izbu, či … . Ale to už nechám na vás. Zapojte vašu fantáziu a vymyslite robota, o ktorom sme my dospeláci ešte nikdy nepočuli.

Pokyny pre rodičov, učiteľov:

Podporte umeleckú dušu vašeho dieťaťa v kreslení. Vyhrajte pre vaše dieťa nejaké pekné ceny či návštevu robotického oddelenia. Najlepšie kresby budú vystavené na Fakulte elektrotechniky a informatiky STU v Bratislave (konkrétne na Ústave robotiky a kybernetiky – blok D6) Naskenované kresby vašich ratolestí posielajte na e-mail: robotsutaz@malylubo.sk , predmet e-mailu: Robotsutaz. A pripíšte aj meno a vek dieťaťa, z akej diaľky (obce) cestovala vaša kresba, kde sa inšpirovalo vaše dieťa robotom, meno robota, a krátky text o funkciách robota.

Súťaž prebieha: 3.januára – 29.februára 2016

 

inšpirácie:

ukazka_kresby_2014[Ukážka výkresov za rok 2014]

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.